Jordánsko je země skrytých pokladů a pouštního království

  • admin
  • Červen 24, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jordánsko je země skrytých pokladů a pouštního království

Jordánsko je malá pouštní země nacházející se na území Blízkého východu. Přestože se zde nachází celá řada zajímavých míst, často bývá turisty i cestovateli opomíjena.

Vzhledem k tomu, že má velmi příznivé klima, je to destinace pro celoroční dovolenkové pobyty.

Proč si užít dovolenou v Jordánsku?

Dovolená v Jordánsku je nejen atraktivní, ale nabízí i celou řadu možností, jak trávit svůj zasloužený odpočinek. Pokud jste zaměřeni sportovně, můžete se vypravit na některý z výletů do hor, vyzkoušet si lezení po skalnatých stěnách nebo si užívat paraglidingu. Pro milovníky moře se nabízí, kromě koupání, také potápění.

Po náročném sportovním výkonu se můžete odměnit zdravou kuchyní, kterou je Jordánsko známé. Kromě různých druhů masa si můžete pochutnat na skvěle ochucené rýži, na množství různé zeleniny a chybět nesmí ani olivový olej.

Dovolená Jordánsko nabízí i výlety za skrytými poklady. V pouštních oblastech se nachází celá řada zajímavých míst. Celá řada biblických příběhů je úzce spjata právě s územím Jordánska, ve starověku zde existovala celá řada vlivných římských měst. Ve středověku byl Damašek místem, ze kterého vyrážely skupiny lovců do stepí za zvěří.

Jordánsko vás však překvapí i nádhernou přírodní krajinou a nejsou to jen okouzlující skalní útvary pískovcových hor, ale také vřesoviště, údolí s nádhernými soutěskami nebo třeba kamenitá úbočí posázená olivovníky.

Jordánsko dovolená nabízí i návštěvu unikátní růžové pouště, jejíž pískovcové hory nabízejí svým návštěvníkům unikátní barvy. V intenzitě červených odstínů je to unikum, které jinde ve světě nespatříte.

Pokud i vy přemýšlíte nad návštěvou Jordánska, zavítejte na portál objevjordansko, který nabízí nejen zájezdy pro skupinky, ale můžete si tu objednat i zájezd na míru.