Víte, jaké jsou rozměry zavazadel u českých aerolinek?

  • admin
  • Červenec 2, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víte, jaké jsou rozměry zavazadel u českých aerolinek?

Chystáte se využít služeb některé z leteckých společností? Plánujete zahraniční pracovní cestu nebo vyrážíte na exotickou dovolenou? Ať už je to tak či onak, měli byste si o konkrétní aerolince zjistit trochu více informací. Ty nejpodstatnější se totiž týkají především maximálních rozměrů zavazadel.

Letecké společnosti mají odlišné podmínky. Rozdíly můžete nalézt nejenom mezi třídami, ale také konkrétními leteckými společnostmi. Spousta lidí využívá cenově dostupných českých aerolinek. Pokud do této skupiny cestovatelů patří i vy, určitě vám přijdou vhod následující řádky.

Rozměry zavazadel u SmartWings

Nejprve se pojďme zaměřit na podmínky letecké společnosti, která vznikla v roce 1977 a od té doby poskytuje své profesionální služby. Je to SmartWings, u níž lze využívat například odbavení online. Pokud byste si na palubě letadla chtěli dát nějaké občerstvení, počítejte s poplatkem navíc.

A jak je to s bezplatnými zavazadly během letu? Do této kategorie patří určitě ta nejmenší příruční zavazadla jako aktovky nebo kabelky. V jejich případě je definována maximální velikost 40x30x15 cm s hmotností do 3 kg. Na palubu letadla si lze vzít ještě jedno příruční zavazadlo, které už bude větších rozměrů. Ty jsou 56x45x25 cm s hmotností do 8 kg.

Aerolinky SmartWings pochopitelně neopomíjí ani na velká odbavovaná zavazadla. V jejich případě však musíte počítat s příslušným poplatkem. Součet výšky, šířky a délky takového zavazadla nesmí překročit hranici 158 cm a maximální hmotnost 23 kg.

Vyrážíte na dovolenou s Travel Service?

Zmínit bychom se měli také o druhé tuzemské letecké společnosti, kterou je Travel Service. V jejím případě jsou podmínky a rozměry zavazadel obdobné. Minimálně co se týče bezplatných příručních zavazadel. Pokud jde o ta odbavovaná, největší rozměr součtu tří stran je do 150 cm a nejvyšší přípustná hmotnost je 20 kg. I zde musíte počítat s adekvátním poplatek podle toho, do jaké světové destinace letíte.