Proč navštívit Belgii?

Belgie je poměrně malou zemí, kterou příliš českých turistů nenavštěvuje. Bohužel dělají chybu a na listu všech cestovatelů by neměla chybět. Ochutnejte zdejší pivo, vynikající čokoládu a vafle, poznejte malebná města a obdivujte přírodní krásy.

Kouzelná vlámská města

V Belgii se nachází kupa městeček s typickou architekturou. Navštívit byste měli především Bruggy, město, kterému se přezdívá Benátky severu, právě díky husté síti kanálů. Okouzlí vás i městečko Gent, které leží na soutoku řek Leie a Šeldy. Užívat si zde můžete romantické procházky na nábřeží Korenlei a Graslei, kde můžete vidět typické malebné štítové domy.

Vafle, čokoláda a hranolky

Belgie je proslavená kvalitou své čokolády a jedinečnými pralinkami. Dopřát si zde však musíte také belgické vafle, které se podávají s ovocem,čokoládou, domácí šlehačkou či cukrem. Je to delikatesa, pro kterou byste svou dietu měli nechat chvíli stranou. Zapomenout nesmíte ani na hranolky, které jsou považovány za jedno z belgických národních jídel. Dopřejte si právě zde nejlepší hranolky na světě. Belgičané se hrdě prohlašují za jejich objevitele.