Dovolená přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst?

  • Alena
  • Prosinec 22, 2018
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolená přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst?

Obojí má své nesporné výhody a nevýhody, velmi záleží, mezi jaký typ cestovatele spadáte. Zde máte raději dražší komfort s méně starostí nebo levnější zážitky, které vás přivedou na místa, kam se ostatní nedostanou.Jaké výhody a nevýhody skýtá zařizování dovolená přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst?

Volba cestovní kanceláře

Pokud si nechcete dělat starosti se zařizováním dopravy,přepravy na místo, výběrem ubytování a nevadí vám, že budete bydlet většinou v turisticky velmi frekventovaných místech, můžete vše nechat na cestovní kanceláře. Přitom cena za dovolenou může být i zbytečně předražená, navíc se dostanete jen do hotelů a destinací, kde mají cestovní kanceláře domluvenou spolupráci.

Vše jen na vás

Zkusit však můžete druhou variantu, a to že si vše zařídíte sami. Letenky, ubytování a přepravu na místo. Není to nic těžkého a mnohdy se vám to i o tisíce korun vyplatí. Dostanete se také na místa, kam byste se běžně nedostali a objevíte řadu zajímavých destinací a ubytování. Chce to však více vybírání, práce a i trpělivosti.