Cestovné tašky pre pohodovú dovolenku

  • admin
  • Duben 26, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cestovné tašky pre pohodovú dovolenku

Konečne. Slnko už začína vystrkovať lúče a mnohí z nás už spriadajú plány na svoju letnú dovolenku. Nebudeme si nič nahovárať. Málokoho práca naplňuje natoľko, aby sa na spestrenie vo forme letnej dovolenky netešil. Nemusíte konečne vstávať, v hoteli alebo v reštaurácii sa o vás postarajú a vy môžete tráviť čas so svojimi blízkymi, nad knihou, alebo si trochu zašportovať. Ak teda neholdujete extrémnym športom či turistickým alebo športovým dovolenkám. To je potom potrebné si mnohokrát privstať.

Nech je tak či onak, na dovolenku budete potrebovať zbaliť svoje vecii. Podľa odborníkov zo špecializovaného e-shopu Bagalio.cz patria medzi obľúbené a často obstarávané batožiny určite cestovné tašky. Textilné i škrupinové alebo s pevnejšou konštrukciou. Záleží iba na vašich predstavách, potrebách a vašom štýle. Textilné cestovné tašky môžu mať tiež pevnejšiu konštrukciu a zároveň majú určitú vôľu a dobre sa prispôsobia objemu prevážaných vecí.

Škrupinové kufre – variabilné cestovanie

Pre plážovú dovolenku, eurovíkendy, ale i pre prípadné služobné cesty a pod. využijete škrupinové cestovné kufre. Či to bude kufor s veľkým objemom alebo len malá palubná batožina, je dané tým, na ako dlho cestujete. Väčšie cestovné tašky a kufre majú objem až 150 l. Pohodlne do nich zabalíte veci i na viac týždňov. Je však nutné počítať tiež s tým, že s batožinou budete manipulovať. Síce je krásne mať všetko pekne pohromade v jednej batožine, ale nezabúdajte, že ju budete musieť tiež niekam doviezť či doniesť. Nadmerná batožina, ktorá pri letiskovej kontrole prekročí maximálny povolený hmotnostný limit, sa vám tiež môže poriadne predražiť.

Ďalej je dobré zamerať sa na užitočných pomocníkov ako sú kolieska, vysúvacie rukoväte, šikovné vrecká a priehradky, reflexné prvky a samozrejme bezpečnostné zámky. Tu vám jednoznačne doporučujeme tie s označením TSA.

Design je síce tou poslednou položkou pri výbere, ale rozhodne by ste ho nemali zatracovať. Sú značky cestovných tašiek, ktoré ponúkajú veľmi elegantné kufre, vhodné i na formálne akcie. Prezrite si napríklad cestovné tašky Travelite, Thule či Osprey. Alebo môžete naopak zvoliť pestrofarebné tašky od Reisenthel či Rolser. V e-shope Bagalio.cz môžete pohodlne filtrovat i podľa farby. A keď si neviete rady, skontaktujte odborníkov na chate, radi sa vám budú venovať.