Jak správně rozmístit a nainstalovat parkovací sloupky

  • admin
  • Listopad 29, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak správně rozmístit a nainstalovat parkovací sloupky

Parkovací sloupky jsou základním bezpečnostním prvkem v řadě prostředí, od ochrany výloh až po bezpečnost na parkovištích. Pomáhají chránit majetek, vozidla, cyklisty a chodce před kolizemi a mohou pomoci usměrňovat tok a směr dopravy.

Existuje celá řada typů a použití sloupků, důvod instalace sloupku určí nejlepší volbu.

Kolik parkovacích sloupků potřebujete

Množství parkovacích sloupků, které budete potřebovat, bude určeno velikostí vašeho projektu a dodržováním osvědčených postupů pro rozestupy sloupků pro parkování.

Obecně platí, že patníky by měly být od sebe vzdáleny 1,5 metru. Hlavním důvodem tohoto rozestupu mezi patníky je to, že zabrání tomu, aby průměrně velké auto bylo schopné projet mezerami a dostat se do chráněné oblasti.

Tato směrnice o rozestupech nebude vždy platit, zvláště pokud je účelem patníku blokovat střed vjezdu, silnice nebo jednotlivého prostoru pro auta. Umístění vašich patníků bude hlavním určujícím faktorem, protože nemusí být vždy instalovány v řadě a lze je použít pro vše od ochrany přístupu do budovy, bezpečnosti chodníků, kolem inženýrských sítí, poblíž nakládacích doků až po zajištění obvodu kolem památky a zahrady.

Pokud se budete řídit obecným pravidlem pro omezení vjezdu aut mezi patníky a kolem nich, pomůže vám to zjistit, kolik parkovacích sloupků potřebujete. Na https://www.topznak.cz/produkty/parkovaci-sloupky-zabrany/ zjistíte, že existuje velký výběr parkovacích sloupků, které mají další možnosti.

Funkčnost i estetika

Parkovací mohou být funkční i dekorativní a dodají estetický nádech v každodenním prostředí. Dodávají se v široké škále provedení, vybírat můžete na topznak.cz.

Společnost TOP Znak s.r.o. Poskytují prodej a pronájem dopravního značení, včetně parkovacích sloupků.