Co byste rozhodně neměli minout na vodě v jižních Čechách?

  • admin
  • Červenec 29, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co byste rozhodně neměli minout na vodě v jižních Čechách?

Jižní Čechy jsou proslulé jako jedna z oblastí v naší republice, která se může pyšnit tou nejhezčí přírodou. To ale rozhodně není vše, protože zde máme krásná města s výrazným historickým přesahem, která jsou navíc umístěna na vodě.

A proč je pro nás voda důležitá? Inu, protože plavení se po řece nemusí v České republice znamenat jenom sport, ale mnohé památky, hry a zámky se tyčí na českými řekami. Stávají se tak neopakovatelné, a nejen v rámci evropských měřítek se rozhodně jedná o naprosté unikáty. Jižní Čechy vám navíc nabídnou z vody snad ty nejhezčí výhledy vůbec.

Užijte si Krumlov z trochu neobvyklého pohledu

Český Krumlov nejspíš není potřeba představovat. Jedno z nejkrásnějších měst v České republice vábí nejen místní, ale také turisty z celého světa. Připodobnit by se dalo snad jenom městu Lokti v západních Čechách. Obojí města jsou totiž schována v meandru řeky, přičemž se nad vodou tyčí majestátné památkové zóny a místní hrady. Proto by pro vás mohla být jednou z nejlepších zastávek půjčovna lodí Český Krumlov, kde můžete zakotvit a vyrazit do tohoto neobyčejného města.

Spousta zábavy pro každého

Rozhodně byste neměli vynechat jenom samotné centrum, které je na pravé straně břehu po toku, ale měli byste si i vyšlápnout do trochu vyšší nadmořské výšky. Zde na vás totiž nečeká nic menšího než místní majestátný zámek. Mimo prohlídek interiérů si tady navíc můžete užít procházky i po rozsáhlých zahradách. A pokud se část z vás rozhodně pro zábavu plnou adrenalinu, tak je zde také půjčovna raftů Český Krumlov, se kterými se nemusíte bát i na divočejší vodu.

Vzhůru dále po toku Vltavy

Pokud se rozjedete dále po toku Vltavy, tak vás čeká další spousta úžasných zastávek. Mezi nejfrekventovanější určitě patří České Budějovice. Ty jsou jako krajské město rozhodně vhodné pro přespání na souši a doplnění zásob na další cestu. Půjčovna lodí Vltava vám ale nabídne i celou řadu dalších zastávek po Vltavě, mezi které patří i taková místa, jako je magická Hluboká nad Vltavou s věhlasným zámkem a neopakovatelnými zahradami z pohádek.