Do Chorvatska za termálními lázněmi

  • admin
  • Leden 18, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do Chorvatska za termálními lázněmi

Chorvatsko je země, která nenabízí jen letní dovolenkové pobyty, ale také termální lázně. Za nimi se vydáte do chorvatského vnitrozemí a díky tomu, že cesta do chorvatska není tak náročná, můžete si lázeňské pobyty a procedury užívat pravidelně.

Kam za termálními lázněmi?

Mezi hojně navštěvované lokality patří Chorvatské Záhoří rozkládající se v severozápadní části Chorvatska. Termální lázně se zde nacházejí hned v několika různých oblastech. Další místa jsou pak Medimurje nebo západní a východní Slavonie.

Vzhledem k tomu, že poptávka wellness pobytů s lázeňskými procedurami je dosti žádaná, došlo k investování do rozvoje lázeňské péče. Díky tomu se zde postupně začala objevovat lázeňská a spa centra. Některá místa dokonce převyšují lázně evropské.

  • Oblast Medimurje

V této oblasti se nacházejí termální lázně Sveti Martin. Můžete si zde zajistit ubytovani chorvatsko a užít si lázeňské procedury i celkový pobyt. Široký výběr hotelů a apartmánů, a to nejen v této oblasti, naleznete na portálu ubytovanivchotvatsku.cz.

Sveti Martin poskytuje ubytování v luxusním hotelu s golfovým hřištěm, venkovním i krytým bazénem a kongresovým centrem.

  • Bizovačke Toplice

Tyto termální lázně se rozkládají nedaleko Osijeku. Nachází se zde jeden z nejteplejších evropských pramenů, který zde byl objeven koncem 20. století, kdy se zde hledala ložiska ropy a zemního plynu. Lázeňský komplex vytváří spojení termálních lázní s velkým aquaparkem a celou řadou vodních atrakcí. Součástí termálního parku jsou, kromě jiného, vířivky, skluzavka, hudební jeskyně, bazény určené jak pro plavce, tak i neplavce, dětské bazény nebo sportovní plochy pro basketbal, tenis, házenou, plážový volejbal či fotbal. Samozřejmostí je i dětské hřiště připravené pro nejmenší návštěvníky. V jednom z bazénů si můžete užívat teplou, termální vodu.