Víte, co je offshore podnikání?

  • admin
  • Leden 13, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víte, co je offshore podnikání?

Offshore podnikání vyžaduje založení offshore společnosti. Poté je to už naprosto legální podnikání, stejné jako jakékoliv jiné. Rozdíl spočívá v tom, že zahraniční investor, který si offshore společnost založí, musí podnikat ve své domovské zemi, ovšem daně odvádí ve třetí (prosto offshore) zemi. Proto se pro tyto země vžilo označení daňový ráj a zahraniční investoři v nich optimalizují své daňové povinnosti.

Jak založit offshore společnost

K založení offshore společnosti je potřeba hodně praktických zkušeností a také konexí na příslušných místech. Těmito podmínkami žádný běžný podnikatel rozhodně nedisponuje. Musí proto využít služeb odborníků na tuto problematiku, kteří pracují ve společnosti Winston Wolfe & Co sídlící v Dubaji. Jedná se o registračního agenta licencovaného vládou Spojených arabských emirátů a profesionální pracovníci této firmy si po několik let budovali síť kontaktů v dubajských institucích a bankovních kruzích. Díky těmto předpokladům a stykům mohou podnikatelům a investorům nalézt optimální daňovou úlevu a poté založit offshore společnost.

Výhody offshore podnikání

Třetí země mají podmínku, aby zahraniční firma nadále podnikala ve své domovské zemi, ovšem v daném daňovém ráji musí investovat. Tím přináší kapitál, který významně přispívá místní ekonomice. Cizí investoři za to mohou využívat nejen daňového zvýhodnění, ale také poskytnuté ochrany svého majetku a anonymity vlastnictví. Proto je tato forma podnikání výhodná pro obě strany.

O které daňové ráje se jedná

Několik let jsou nejznámějšími daňovými ráji Seychelské ostrovy, středoamerické Belize, Britské panenské ostrovy v Karibiku, nebo také Hong Kong, Velká Britanie či Švýcarsko. Nedávno se k nim připojil také jeden ze států USA, a sice Delaware. Najdete jej na severovýchodě Spojených států a jeho hlavní město Dover je známé svým liberálním obchodně-právním zákonodárstvím. Řada zahraničních firem již tuto výhodu využívá, neboť zdejší zóna volného obchodu je pro ně výhodná z hlediska daňové optimalizace, ale také kvůli posílení prestiže.