Někteří podnikatelé potřebují i potravinářský průkaz

  • admin
  • Leden 10, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Někteří podnikatelé potřebují i potravinářský průkaz

Současný pracovní trh nabízí několik možností, jakým způsobem budete pracovat. Finanční prostředky můžete získávat jako zaměstnanec nebo můžete začít podnikat. Pro podnikání je potřeba si založit živnost a s ní souvisí i živnostenský list, který vás opravňuje vykonávat některé druhy živností. O jeho vydání se žádá na živnostenském úřadu a předpokladem je splnění několika základních podmínek. Které to jsou, se dozvíte na portálu vimvic.cz. Na živnostenský úřad si s sebou vezměte 1 000 Kč, které jsou potřeba pro uhrazení správního poplatku, občanský průkaz a čísla živností, které chcete vykonávat. Zapsat si jich můžete nechat do listu několik.

Některé živnosti i druhy zaměstnání pro svou činnost potřebují zdravotní průkaz.

Jakým způsobem si zařídit potravinářský průkaz

Potravinářský průkaz se netýká pouze činností souvisejících s jídlem. Týká se všech zaměstnání, která by mohla jakýmkoli způsobem infekčně ohrozit koncové zákazníky. Podle zákona jej musí mít i brigádníci. Je potřeba i u zaměstnání, kde by mohla být jakýmkoli způsobem porušena integrita kůže (tetovací salóny, pedikúra, manikúra, kadeřnictví, ale i solária nebo masérské salóny). Průkaz je potřeba si zařídit před nástupem do zaměstnání či podnikání. Jeho vyřízení není složité, vydá jej praktický lékař, který proveden potřebné odběry a posoudí váš zdravotní stav s ohledem na druh vykonávané práce, pro níž průkaz potřebujete. Průkaz se vydává na dobu určitou nebo neurčitou. Mějte však na paměti, že zdravotní průkaz vydaný u nás neplatí v zahraničí, neboť každá země má, pro jeho vydání, své podmínky.

Potravinářský průkaz cena není stanovena zákonem, určuje si ji každý praktický lékař sám a také není příliš vysoká, pohybuje se v rozmezí 200 – 400 korun, které platíte při jeho vystavení.