Jak na nákup ojetého vozu

Ojeté vozy jsou pro české řidiče stále velkým lákadlem a ročně se pro jejich koupi rozhodnou statisíce z nich. Pojďme se podívat, na co bychom si měli dávat pozor a čím si při nákupu nových vozidel řídit.

Vybírejte chytře

Pokud si budete kupovat ojetý automobil, pak máte na výběr hned ze dvou variant, kde takový automobil hledat. Buď se můžete podívat do místního bazaru, který nejspíše nebude mít příliš velkou nabídku, ale moto bazar je skvělý v tom, že si můžete automobil hned prohlédnout a popřípadě si vybírat i z jednotlivých nabídek, které vidíte přímo před sebou.

Online to také jde

Pokud máte již dopředu jasně vytipovaný jakou značku, model vozu a třeba i rok výroby chcete, rozhodně doporučujeme podívat se na některá z internetových bazarů, který zprostředkovává motoinzerce prodejců z celých Čech. Díky tomu máte najednou obrovský výběr, který můžete ještě více specifikovat a i tak můžete najít dost a dost zajímavých nabídek.

Vše co hledáte

Na takových bazarech jsou nabízeny osobní automobily, všeho druhu. Levné dodávky bazar také nabízí a k tomu i motorky a další dopravní prostředky. Zkrátka vše co potřebujete, zde máte na jednom místě.

Stačí si jen navolit v daném filtru přesně takový automobil, jaký by se vám doma líbil, dále nastavit rozmezí počtu najetých kilometrů, cenové rozmezí a také specifikovat třeba přesný rok výroby. Následně vám budou vygenerovány veškeré nabídky, které odpovídají vašemu hledání. Vy pak můžete prodejce kontaktovat a domluvíte se s ním na prohlídce vozu.

Ta je velmi důležitá, protože si prohlídnete technický stav vozidla a jeho jízdní vlastnosti. Nenechte se zmást nabídkami s podezřele nízkou cenou vozů, v takovém případě bude na automobilu vždy něco špatně, ať už technická závada, nebo stočené kilometry.