Co hradí cestovní pojištění v případě onemocnění COVID-19? Přinášíme odpovědi

  • admin
  • Listopad 21, 2020
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co hradí cestovní pojištění v případě onemocnění COVID-19? Přinášíme odpovědi

V souvislosti se současnou pandemií koronaviru, se stále více lidí zajímá o to, jak je to s cestovním pojištěním právě v souvislosti s případným onemocněním COVID-19. Vzhledem k tomu, že pro řadu lidí je cestování důležité i z hlediska jejich zaměstnání, určitě se nelze případnému riziku zcela vyhnout. Také proto se vyplatí sjednat si kvalitní cestovní pojištění, kde máte jistotu, že bude v případě problémů pokryto vše podstatné.

Existuje na koronavirus připojištění?

Jedna z běžných otázek, která klienty zajímá, je skutečnost, zda je nutné se na koronavirus speciálně připojistit. Faktem však je, že kvalitní cestovní pojistka by vám měla pokrýt náklady na ošetření, ať už se jedná o libovolný zdravotní problém. Cestovní pojištění na covid tak vlastně máte už v ceně běžného cestovního pojištění. Takové pojištění, kde nemusíte na koronavirus speciálně myslet, vám může nabídnout také ERGO pojišťovna. Získáte kromě toho také záruky nad rámec běžných podmínek, kdy potom platí, že:

  • Jsou hrazeny léčebné výlohy i v oblastech, kde není doporučeno cestovat
  • Je potřeba dodržet pravidla nutná pro vstup na území konkrétního státu

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že i přesto, pokud správní orgány nedoporučí cestovat do některé země, tak i tehdy vám ERGO pojišťovna zajistí úhradu léčebných výloh, které by mohly nastat v případě onemocnění koronavirem. Vše je pouze podmíněno nutností dodržet stanovená pravidla pro vstup na cizí území.

Jsou nějaké další nároky?

Pokud se rozhodnete pro pojištění u ERGO pojišťovny, znamená to pro vás také další příjemné bonusy. Je to především skutečnost, že si můžete své cestovní pojištění bezplatně prodloužit, a to v případě, když se vás bude třeba týkat karanténa. V takové situaci je vhodné využít online cestovní pojištění, přičemž po prodloužení budete mít zajištěno hrazení léčebných výloh i nadále. Pokud se vám však pobyt protáhne, nejsou nicméně hrazeny náklady na samotné prodloužení pobytu, náklady na letenku nebo na stravu.