Zpříjemněte si cestování na dovolené trajektem

  • admin
  • Leden 29, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zpříjemněte si cestování na dovolené trajektem

Při dlouhých přesunech bývají milým oživením. Bonusem. Téměř i darem. Zpříjemňují, zkrášlují a zlidšťují překonávání únavných vzdáleností. Sice se přesun z místa A do místa B zpomalí, za to ale dostanete vícenásobné „odškodnění“ v podobě komfortu, servisu a odpočinku.

Až na palubě trajektu si vlastně uvědomíte, jak dobře jste udělali. Po stovkách kilometrů za volantem, nekonečného sezení v rozpáleném autě a procvičování končetin se můžete volně projít, dobře se najíst, sednout si s vychlazeným nápojem na horní palubu a relaxovat.

Trajekt je zážitek

Největším hitem trajektů je bezesporu horní paluba. Každého pasažéra zde potěší něco jiného. Muže asi nejvíce restaurační a barové prostory, dámy zase obchodní zóny ve stylových pasážích nebo wellness, děti zase hudební produkce, herní konzole či dětské koutky.

Nejvíce potěší procházka po horní palubě, za dobrého počasí je totiž magickým místem, kam se chodí za výhledy, nadýchat se mořského vzduchu, posedět s knihou, popovídat si se spolucestujícími, opalovat se nebo jen pozorovat hladinu moře a krajinu kolem.

Trajekty jsou vlastně mikrosvětem, ve kterém můžeme prožít část dovolené bez pocitu, že ten čas je ztracený anebo dokonce utrpením. Naopak, můžeme si ho doslova vychutnat.

Výhody cestování trajektem:

  • Zábava pro děti i dospělé
  • Možnost spánku a špičkové hygieny
  • Možnost přepravy vozidla

Trajekt může být i cílem dovolené

Například společnost Hurtigruten je jakýmsi hybridem mezi klasickými velkolepými plavbami cruiserů, jak je známe ze Středomoří či Karibiku, a trajekty. Pokud je na lodi místo, můžete tak využít část trasy nebo byť i to nejkratší místo mezi dvěma přístavy. Jako jsou třeba trajekty do Švédska. V každém případě se tato plavba automaticky zařadí mezi nezapomenutelné cestovatelské zážitky.

Společnost Hurtigruten celoročně také zajišťuje plavby vylepšené o různé chuťovky typu krátkých návštěv zajímavých míst, zajížděk do fjordů a podobně. Můžete využít trajekty do Norska, kde se v tomto směru dá zažít cosi, čemu se říká non-plus-ultra. Kolem norského pobřeží vede nejkrásnější plavba světa.