Srdeční čakra řídí náš smysl pro lásku, soucit a krásu

  • admin
  • Leden 30, 2022
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Srdeční čakra řídí náš smysl pro lásku, soucit a krásu

Čakry jsou jedním z hlavních energetických center našeho těla. Je jich sedm a každé z nich je přiřazována jiná specifická barva a vlastnosti. Tato centra jsou vzájemně propojena kvůli tomu, aby zde docházelo k pravidelné výměně energie.

Proč je důležité umět pracovat se všemi sedmi čakrami?

Je to z toho důvodu, že je potřeba udržet všech 7 čaker v souladu a otevřené. Díky tomu zjistíte, že se krásně vnitřně probudíte.

Každá čakra hraje zásadní roli ve fyzické pohodě. Největším emocionálním energetickým centrem je srdeční čakra neboli anáhata. Je umístěna přímo nad srdcem a je označená zelenou barvou. Tato čakra souvisí s elementem vzduchu a její energie je spojena s dechovými pohyby.

Symbol srdeční čakry představují dva protínající se trojúhelníky tvořící šesticípou hvězdu v kruhu společně s dvanácti okvětními lístky.

Srdeční čakra je energetické centrum

Když se vám ji podaří otevřít a vyléčit, budete vyzařovat více lásky, soucitu a krásy. Tento vnitřní uzdravovací proces se tak má šanci dostat i navenek. Přitáhnete si do svého života více lásky od lidí, kteří vás obklopují.

Pro sladění čtvrté čakry je ideálním kamenem malachit

Jeho energie zmírňuje fyzickou i psychickou bolest. Na emocionální úrovni pomáhá malachit získat větší náhled na povahu a záměry druhých, což vám umožňuje vyhnout se lidem nepříznivým pro váš osobní vývoj. Malachit vyrovnává srdeční čakru stejně jako jiné kameny zelené barvy. Jedná se hlavně o avanturín.

Jak poznáte, že máte tu čakru zablokovanou?

Mezi příznaky zablokované srdeční čakry patří neklid, nedůvěra, (ne)láska a nedostatek empatie. Žárlivost a nejistota jsou také běžnými příznaky zablokované srdeční čakry. Nenechte tyto neduhy přerůst v manipulativní chování. Utrpíte tím nejen fyzicky, ale může dojít také k rozvoji duševních nemocí.

Jak vyléčit srdeční čakru?

Otevřená srdeční čakra vám umožní milovat a chápat své potřeby i potřeby druhých. Když vyrovnáte svou srdeční čakru, budete přirozeně cítit teplo a soucit. Odblokováním srdeční čakry otevřete bránu pro léčení všech čaker. K harmonii celého těla přispívá jaspis, karneol, tygří oko, lapis lazuli a ametyst. Tyto i jiné léčivé krystaly naleznete na https://www.magieprirody.cz/