SEO vs PPC: která propagace je lepší a v čem se liší?

  • admin
  • Srpen 29, 2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SEO vs PPC: která propagace je lepší a v čem se liší?

Když se vybírá vhodná propagace pro webové stránky, lidé mají ve zvyku je mezi sebou porovnávat, aby zjistili, co je pro ně vhodnější volbou. Nejlepšími způsoby online propagace jsou SEO a PPC. Tyto reklamy se však nedají porovnávat, protože každá funguje trochu jinak. Zajisté vás možná zarazí fakt, že byste si mezi nimi neměli vybírat, ale naopak byste se měli aktivně věnovat oběma těmto formám propagace, protože obě mohou webu zajistit vysokou návštěvnost.

Začněme u SEO

SEO je způsob, jak se zalíbit vyhledávačům natolik, aby vás posouvaly v pozicích vyhledávání na důležitá klíčová slova na přední pozice. Když nějaký uživatel zadá klíčové slovo, které souvisí s tím, co prodáváte, je pro vás žádoucí, abyste se mu zobrazili jako první. Když se dělá SEO správně, získáte postupně pravidelnou návštěvnost z vyhledávání. Je to však běh na dlouhou trať, který se ale vyplatí běžet. U SEO je třeba se věnovat 2 faktorům, ON page a OFF page, jinak řečeno obsahu a popularitě. Obsah by měl být pro vyhledávače plně validní a co se týče popularity, zde je potřeba pravidelně rozšiřovat zpětné odkazy na jiných doménách a to pod důležitými klíčovými slovy – to je způsob, jak vyhledávače měří popularitu. Věnovat se online seo není lehké, ale když ho svěříte profesionálům, ti se o vše postarají.

PPC reklama

Jde o reklamu, která na rozdíl od SEO funguje už do několika dnů a zajistí vám rychlé dosažení návštěvnosti. Funguje sice jen tehdy, když se za ni platí, ale platíte jen za skutečné prokliky. Zajímá vás zajisté ppc reklamy – jak vypadají. Tyto reklamy mohou mít mnoho podob a zobrazují se ve vyhledávání i v obsahu webů. Podívejte se na své oblíbené weby a zajisté tuto reklamu hned zaregistrujete. Když se udělá správně, je velmi atraktivní a jelikož se zobrazuje prakticky všude, je velmi účinná. Nevyplatí se však věnovat PPC amatérsky, pouze profesionálně vytvořená a spravovaná PPC reklama se pro vás stane možností, jak na svůj web přitáhnout mnoho nových a cílených návštěvníků. Oslovte experty, kteří se vám postarají o profesionální SEO i PPC, najdete je na seoconsult.cz.