Nízké Tatry pro milovníky turistiky. Jaké túry stojí za to?

  • admin
  • Červenec 1, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nízké Tatry pro milovníky turistiky. Jaké túry stojí za to?

Jste milovníkem turistiky a nejlepším vyplněním volného času je pro vás zdolání nějakého vrcholu? V tom případě byste měli zamířit za hranice, kde budete moct zdolat jeden vrchol vedle druhého. Nemusíte jezdit daleko do zahraničí, vždyť krásné Slovensko toho nabízí tolik! Vydejte se například do Nízkých Tater, kde ostatně nebudete mít problém sehnat ani ubytování. Přinášíme vám tipy nejen na túry, ale také na ubytování v Nízkých Tatrách na Slovensku, abyste svůj čas mohli věnovat spíše balení než brouzdání na internetu.

Jaké túry v Nízkých Tatrách stojí za to?

Nízké Tatry jsou oblíbené slovenské pohoří, kde najdete celou řadu hřebenových přechodů i tvarových údolí a jeskyní. Pokud bychom měli vybrat atraktivní túru, kterou se vyplatí podniknout, doporučujeme vydat se z Čertovic do Demänovské doliny přes Ďumbier a Chopok. Zde na vás budou čekat volně žijící zvířata, která vám zpestří celou túru a setkání s nimi bude určitě velkým zážitkem.

Během této trasy zdoláte hned několik vrcholů. To je lákavé, ne? Prvním vrcholem bude Ďumbier, z jehož vrcholu uvidíte krásný hřeben Nízkých Tater. Hned poté můžete vyrazit nahoru na Chopok, případně můžete přespat v hotelu Rotunda na Chopoku a vydat se nahoru na Chopok můžete až druhý den. Odtud se vám nabídne nádherný západ sluníčka, případně východ sluníčka.

Túra bude končit v Demänovské dolině, kde vás překvapí obrovský paradox dnešní doby – na jedné straně sice bude krásná příroda, na druhé však zásah člověka, který je v podobě billboardů a podobného.

Ubytujte se v příjemných hotelech

Ať už sem ale pojedete během léta nebo zimy, přinášíme vám několik tipů na ubytování. Doporučujeme například hotel Srdiečko nebo také hotel Tri Studničky. S výběrem ubytování ovšem pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava. Neváhejte se na ni obrátit, nebudete litovat.