K rodinnému domu by měla neodmyslitelně patřit i fotopast

  • admin
  • Srpen 1, 2021
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem K rodinnému domu by měla neodmyslitelně patřit i fotopast

Většina lidí by si přála bydlet v rodinném domě a mnoho z nich si tento sen splní. Mít vlastní dům je krásné a pokud jím disponujete, zajisté se vám takové bydlení líbí. Určitě se chcete ve svém domě cítit bezpečně a chcete, aby k vám nevnikali žádní nezvaní hosté. Kvalitní plot není všechno, často se stává, že na pozemek proniknou lidé, kteří si váš dům přijdou prohlédnout, něco poničit nebo ukrást. Zajisté by se vám taková návštěva nelíbila a pokud chcete mít přehled o tom, co se na vašem pozemku neustále děje, nejlépe vám to objasní fotopast.

Umístění fotopasti na pozemek

Fotopasti se využívají k zaznamenání zvířat v divoké přírodě a také k ochraně majetku. Pro ochranu majetku jde o výborný nástroj. Na rozdíl od kamery je fotopast nenápadná, neumístí se na dům, ale na strom. Ze stromu bude monitorovat váš dům a pozemek. Když k vám pronikne jakýkoliv člověk fotopast ho ihned zaznamená. Jak vlastně pozná, že na pozemek někdo vnikl? Fotopasti jsou vybaveny citlivým PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb. Když zaregistruje pohyb jakéhokoliv člověka nebo zvířete, okamžitě ho zaznamená v podobě fotografie nebo videa. Na fotopasti si sami nastavíte, jestli chcete, aby zaznamenávala fotky nebo videa.

Můžete si také nastavit, aby byla aktivní jen v určitou dobu, třeba když spíte nebo jste v práci. Fotopast disponuje nočním přísvitem, takže pořídí kvalitní snímky i za naprosté tmy. Záznam se ukládá na paměťovou kartu. Snímky si můžete prohlížet třeba propojením fotopasti s počítačem nebo televizí. Lepší možností je ale koupit si fotopast s LCD displejem, fotopast si následně můžete otevřít a snímky si prohlédnout přímo na jejím těle. Ještě lepší možnost představují fotopasti, které mají GSM modul. Takové fotopasti odesílají pořízené snímky okamžitě na mobil formou MMS a mohou je poslat i na email. Když jste na dovolené nebo kdekoliv mimo domov, zajisté oceníte, když budete vědět, kdo se pohybuje na vašem pozemku.