Často cestujete autem? Zaměřte se na kvalitní pneu

  • admin
  • Duben 23, 2020
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Často cestujete autem? Zaměřte se na kvalitní pneu

Pneumatiky jsou základ pro každý vůz a jsou jeho součástí stejně jako třeba volant. Lepšími pneumatikami zvyšujete bezpečnost jízdy. Když tedy pneumatiky vybíráte, vždy dejte přednost kvalitě. Raději si připlaťte za ty otestované, než abyste pak litovali.

Výborné vlastnosti pneumatik najdete na našem e-shopu, který se pyšní bohatou nadílkou pro každého motoristu. Je důležité, abyste si ujasnili, jaké pneumatiky potřebujete, zda letní, zimní či celoroční. Určitě je také rozhodující ráz přírody, kde s autem jezdíte. Jiné pneumatiky si koupí člověk žijící v horách a jiné zase v nížinách. Pro hornaté povrchy se hodí spíše zimní pneumatiky, bez hor vydržíte delší dobu s těmi celoročními. Přezout však včas je povinností všech občanů.

Každá pneumatika je jiná a od toho se odvíjí její vlastnosti

Zatímco na suchu drží pneumatika k silnici jako přilepená, na mokru může klouzat. V našem sortimentu se snažíme nabízet pneumatiky, které předčí vaše očekávání a budete s nimi na maximum spokojení. Aby jízdní vlastnosti pneumatik byly, co možná nejlepší, je nutné dbát na teplotu okolního vzduchu. Věděli jste třeba, že klesne-li teplota pod 7°C, měli byste mít zimní pneumatiky? Když tak neučiníte, máte delší brzdnou dráhu, což není zrovna ideální. Ohrožujete tím nejen sebe, ale i ostatní jezdce.

Roli hraje samozřejmě také dezén, u zimních pneu je jiné uspořádání, aby si poradily s kalužemi i se sněhem. Sjeté pneumatiky vám zimu neulehčí z důvodu spousty brzdění a smyků. U letních pneu je mimo jiné na místě dodržet dané rozměry. Pro moderní vzhled automobilu se vám otevírají ještě jiné varianty, např. alu kola. Najdete je u nás od prověřených výrobců s propracovanější a detailnější strukturou. Jsou lehká, vypadají lépe, než klasické plechové disky a rychleji odvádí teplo z brzdné plochy.