Skvělý výlet v naší rodné zemi

  • admin
  • Duben 29, 2019
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Skvělý výlet v naší rodné zemi

Většina lidí své dovolené ráda situuje do zahraničí. V podstatě tomuto trendu rozumíme. V České republice trávíte celý rok, a proto byste rádi alespoň během dovolené zažili nějakou změnu. Bohužel se však tímto přemýšlením ochuzujete o dosud neobjevené krásy, které nás obklopují v našich rodných končinách.

Česko opravdu není ohraničené jen vaší domácností. Nachází se zde mnoho kulturních a přírodních památek, které si sice netěší takovému zájmu obyvatel, ale rozhodně by měly. V tomto článku jsme se vám rozhodli představit krásnou oblast, která se nazývá Český kras. Připraveni? My tedy rozhodně ano.

Co je k vidění v Českém krasu?

  • jedinečná příroda

  • zámky (zejména Karlštejn)

Příroda, která na vás čeká v Českém krasu, opravdu stojí za návštěvu. Koněpruské jeskyně, lomy Malá a Velká Amerika, další krásné skalnaté útvary, řeka protékající v údolí a mnohé další prostě musíte vidět! Je nadmíru jasné, že všechno nestihnete navštívit během jednoho dne. Naštěstí vám pomohou hotely u Karlštejna, kde se můžete ubytovat klidně i na několik dnů, aby vám žádná krásná přírodní památka v okolí neunikla. Dovolená plná turistiky v naší zemi vás jednoznačně dostane.

Karlštejn je dominantou Českého krasu

Ačkoli je Český kras převážně tvořený přírodními památkami, zrakům návštěvníků rozhodně neunikne hlavně hrad Karlštejn, který nechal postavit Karel IV. a jenž se stal inspirací například známému českému muzikálu. Výlet na hrad Karlštejn ne něco, na co budete se svou rodinou mnoho let vzpomínat, protože na vás doslova dýchne historie, která se ukrývá v každé hradní zdi.

Doufáme, že jsme vám tímto článkem dodali potřebnou inspiraci pro plánování letní dovolené. Pokud ano, určitě nám ve finále poděkujete. Český kras stojí za to a byla škoda nenavštívit jednu z nejkrásnějších oblastí, kterou zde máme, co říkáte?